Končím s hraním
Menu

Vzkaz od hráče

 

CO BYCH VZKÁZAL NĚKOMU, KDO PRÁVĚ BOJUJE S DÉMONEM HAZARDEM?

Aby byl k sobě skutečně upřímný. Aby si přiznal, že to není „v pohodě" a začal s tím něco dělat a to bez odkládání. Já si lhal skoro deset let, říkal si, že to není tak hrozné, že nejenom prohrávám, že i vyhrávám a že jde jenom o pár peněz. Ale ve skutečnosti jsem prohrával mnohem víc. Člověk omezí koníčky, přestane se stýkat s přáteli, začně lhát a zatajovat, padá hlouběji a hlouběji.

Nejde jenom o finanční situaci, ovlivňuje to i osobní život, pracovní život, zdravotní stav, atd. Postupem času se vytrácí radost z výher, sázky se zvyšují, přichází dluhy a člověk se začně hnát za „poslední velkou výhrou", kterou pokryje dosavadní prohry a přestane. Ale taková výhra neexistuje. Žádná zázračně vysoká výhra neexistuje, ani první, ani poslední. Všechno to jsou jen marketingové triky, přestaň přispívat hazardním baronům na jejich pět vil a tři tryskáče a začni hrát tu jedinou skutečnou hru, svůj vlastní život bez závislosti.

Co se stalo už nevrátíš, ale pokud jsi na těchto stránkách, ještě máš čas to napravit. Znám ty pocity, vím jaké to je, když člověk hraje a myslí si, že je jenom „tady a teď", ale vždycky přijde ta kocovina, probuzení do deprese, bez peněz a s nejasnou budoucností. Ale dá se to zastavit a čím dříve se člověk rozhodne, tím menší jsou následky. 


S pozdravem,

XXX

Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky.

Logo úřadu vlády ČR